تبلیغات
نور الهدی -اندیشه اسلامی - آغاز امامت آخرین حجت الهی

نور الهدی -اندیشه اسلامی

امام علی(ع) :با بخشش، قدر و منزلت انسان بالا رود؛ و با فروتنی، نعمت كامل شود.

سلام ای امید من! سلامی زیباتر از گل و درخشنده تر از شبنم به تو که می آیی. در انتظارت می مانم

سلام ای امید من! سلامی زیباتر از گل و درخشنده تر از شبنم به تو که می آیی. در انتظارت می مانم، حتی تا پژمرده شدن آخرین گلبرگ هستی. منتظرت می مانم و دستانم را در قنوت برای تو بالا می برم. نگاهم به آسمان است. گوشه ای آماده ی شنیدن صدای گام هایت و در انتظار دیدن قامت زیبایت می نشینم. از بود و نبودم چشم می پوشم وزیر لب دعای آمدنت را می خوانم..

مهدی جان بیا تا دستان مهربانت سایه بانی بر سر مظلومان باشد و ظالمان را سرکوب کند! بیا تا دنیا، گلستان خوبی و صفا شود! بیا تا دل های خسته و چشم های منتظر از شوق دیدار تو بلرزد و اشک بریزد. مهدی جان! آروز دارم تو را ببینم، آروز دارم ببینم زمانی که گام های مبارکت را بر روی جهان می گذاری و زمانی را که در جهان غوغایی می شود، از خبر آمدن تو. کی می شود تا چشمان منتظرم، نظاره گر تو باشد، کی می شود با آمدنت غم های افزون از دلم پاک شود و شادی در آن حاکم.

هر جمعه، ابرها برای تو می بارند؛ هر صبح جمعه گل ها در انتظار تو می شکوفند و هر غروب جمعه از نیامدنت پرپر می شوند. دریا برای تو سخت در تلاطم است با موج هایی که خروشان و بی قرار تو اند.

غروب جمعه آسمان غمگین و محزون، آرام بر زمین بوسه می زند گویی در سر خیال آمدنت را می پروراند؛ پاییز بهاری عاشق، همچون دل من در انتظارت است. پس بیا و مرا یاری ده! بیا و ببین نگاه معصومم را که هر جمعه برای تو می گرید.

«ربیع» مجال و انگیزه ای دیگر برای عاشقانه ماندن است؛ بهار در بهار، که با بهار طبیعت نیز همراه است. خداوند، به برکت وجود او، همگان را آفرید. اگر او نبود، هیچ کس نبود و هیچ چیز در دنیا، قرار نمی یافت؛ و ما باید در ربیع، بهاری شویم. دست ها را برآریم و دل به موعود(عج) بسپاریم؛ که بیعت حضرتش بر گردن ماست. این شیوه بندگان است به اربابان!

«دعای عهد» را در سالروز شکفتن امامتش و غدیر انتظار، دست در دست یک دیگر در حوزه های علمیه نثارش سازیم. پنجره ها را بگشاییم. زنگ ها را بنوازیم و ایمان بیاوریم اگر خویشتن خویش را بیاراییم، خورشید پنهان، ظاهر خواهد گشت؛ وگرنَه، هرگز در انتظار گشایش نباشیم؛ که شیخ بزرگوار: مفید رحمه الله فرمود: «حضور آشکار آن حضرت(عج) مانع دارد و مانع، ما هستیم!»

ربیع، فرصت خوبی است برای برداشتن حجاب ها و کوتاه کردن دیوارهای فاصله... تا بهار، زودتر بیاید.

با چراغی از عدل و دادخواهی، از سمت سرزمین همیشه روشن امامت می آید. آخرین گل امامت است که در باغ رسالت شکوفا می شود تا با نسیم حضورش، دل های تشنه عدالت را طراوت بخشد. او به امامت می رسد تا طلایه دار یازده خورشید رسالت باشد. نه تنها زمین، بلکه آسمان نیز حضور مهربانش را بشارت می دهد.

سال ها پیش، در غدیر خم، در حالی که نور ولایت از آسمان می بارید، پیامبراعظم(ص)، غزل سبز امامتش را نوید داد و فرمود: «نور از طرف خداوند در من و سپس در علی و نسل او تا مهدی قائم(عج) قرار داده شده است. مهدی، حق خداوند و هر حقی را که برای ماست، خواهد گرفت. خاتم امامان، مهدی قائم از ماست».

مهدی(عج)، تاج امامت را بر سر نهاد تا پادشاه رأفت و مهربانی باشد. او روزی از سمت مشرق خواهد آمد و زمین سبز خواهد شد از جای پای قدم های بهاری اش، و زمین را منور خواهد ساخت در زیر تپش آفتاب عدالتش. او خواهد آمد.....





طبقه بندی: مذهبی،

[ چهارشنبه 8 آذر 1396 ] [ 08:33 ق.ظ ] [ نور الهدی اندیشه اسلامی ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه