نور الهدی کُرغُند

امام علی(ع) :با بخشش، قدر و منزلت انسان بالا رود؛ و با فروتنی، نعمت كامل شود.

رجب شهر الله است و در ماه رجب بعثت نبی خدا صل الله علیه وآله رخ می دهد که یکی از مهمترین اتفاقات عالم هستی است. نفس این بعثت بسترساز الهی شدن جامعه است؛ یعنی در این بعثت زمینه سازی برای توحیدی شدن جامعه فراهم می شود.

همچنین در رجب ولادت ولی خدا در خانه خدا و علاوه بر آن سه روز خلوت کردن با خدا را داریم. با کنار هم قرار دادن همه ی این موارد انسان تصور می کند در رجب همه زیبایی ها و همه خوبی ها یک جا جمع شده و همه مقدمات ارتباط و عشق بازی با خدا فراهم شده است. این ویژگی و ظرفیت ماه رجب است.

از سوی دیگر وقتی دقت می کنیم می بینیم که زیبایی حکومت حضرت مهدی علیه السلام نیز در «خدایی شدن» است. به عبارت دیگر ظهور تبدیل «خود» به «خدا» شدن است. ظهور یعنی یک جامعه الهی! از ظهور با عنوان یوم الله تعبیر شده است و یوم الله یعنی روز تجلی قدرت خدا.

جب ماه خدا و ماه آماده شدن برای میهمانی خداست و حضرت حق لطفی در حق ما داشته و برای ورود به میهمانی مقدمه چینی کرده است که باید از این زمینه سازی و مقدمه چینی استفاده کرده و بهره ببریم.

رجب شهر الله است و در ماه رجب بعثت نبی خدا صل الله علیه وآله رخ می دهد که یکی از مهمترین اتفاقات عالم هستی است. نفس این بعثت بسترساز الهی شدن جامعه است؛ یعنی در این بعثت زمینه سازی برای توحیدی شدن جامعه فراهم می شود. همچنین در رجب ولادت ولی خدا در خانه خدا و علاوه بر آن سه روز خلوت کردن با خدا را داریم. با کنار هم قرار دادن همه ی این موارد انسان تصور می کند در رجب همه زیبایی ها و همه خوبی ها یک جا جمع شده و همه مقدمات ارتباط و عشق بازی با خدا فراهم شده است. این ویژگی و ظرفیت ماه رجب است.

از سوی دیگر وقتی دقت می کنیم می بینیم که زیبایی حکومت حضرت مهدی علیه السلام نیز در «خدایی شدن» است. به عبارت دیگر ظهور تبدیل «خود» به «خدا» شدن است. ظهور یعنی یک جامعه الهی! از ظهور با عنوان یوم الله تعبیر شده است و یوم الله یعنی روز تجلی قدرت خدا.

«منتظر» کسی است که از شهر خدا برای پیوند با خدا به جهت بسترسازی برای ظهور و تجلی قدرت خدا در عالم بهره گرفته و در این راستا برنامه ریزی می کند. «منتظر» کسی است که از همه این مقدمات بهره می برد و یک افق ویژه دارد. وقتی از او می پرسند که مراقباتت در ماه رجب برای چیست؟ بیداری های سحر برای چیست؟ پاسخ می دهد که من از همه این مقدمات استفاده می کنم تا جامعه توحیدی شده و ارتباط خلق با خالق بیشتر شود.

اهل رجب از ولادت های این ماه، از بعثت، از اعتکاف، از زیارت رجبیه و همه ظرفیت ها و مناسبت های رجب برای فرج امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف بهره می برند. اصولا خداوند ماه رجب را قرار داد، بعثت را قرار داد، همه مقدمات را چید، برای اینکه مردم با او پیوند برقرار کنند و هدف بعثت در زمان ظهور معنا می یابد و اصولا بعثت نبی خاتم صل الله علیه وآله در عصر ظهور به منصه ظهور می رسد.

تمام دغدغه رجبیون دغدغه فرج و ظهور امام است. اگر رجبیون لیاقت روزه داری در ماه رجب را دارند، دعای افطار آنها دعای سلامتی امام زمان (عج) است. اگر رجبیون توفیق اعتکاف دارند وقتی از آنها سوال می شود برای چه هدفی سه روز را در خانه خدا خلوت کرده اید؟ پاسخ می دهند ما معتکف شده ایم که برای ظهور امام دعا کنیم، معتکف شده ایم که برای ظهور آماده شویم، در اینجا خلوت کرده ایم تا ببینیم برای آمدن امام زمان چه کاری باید انجام دهیم؟

اعتکاف با این هدف برگزار می شود که ما میثاقی جدی با خدا ببندیم که خدایا ما آمده ایم با تو باشیم و با تو بودن یعنی بسترسازی برای ظهور ولی تو. پس سرتاسر ماه رجب آمادگی برای ظهور و آمادگی برای حکومت حضرت حق است.

صحبتهای حجه الاسلام کفیل

شبستان

انتهای خبر/[ دوشنبه 30 فروردین 1395 ] [ 08:51 ق.ظ ] [ نور الهدی اندیشه اسلامی ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه